RN731JTTD78R7F50
Mfr.Part #
RN731JTTD78R7F50
Description
RES 78.7 OHM 1% 1/16W 0603
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Feature :
Moisture Resistant
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
78.7Ohm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
RN73
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD78R7F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD78R7F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 78.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C