RN731JTTD78R7F25
Mfr.Part #
RN731JTTD78R7F25
Description
RES 78.7 OHM 1% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
78.7Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
yes
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD78R7F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD78R7F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 78.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C