RN731JTTD78R7F100
Mfr.Part #
RN731JTTD78R7F100
Description
RES 78.7 OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Feature :
Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
78.7Ohm
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
Composition :
Thin Film
Weight :
2.012816mg
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD78R7F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD78R7F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 78.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C