RN731JTTD78R7D25
Mfr.Part #
RN731JTTD78R7D25
Description
RES 78.7 OHM 0.5% 1/16W 0603
yes
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
63mW
2
Height :
450μm
Resistance :
78.7Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm