RN731JTTD78R7D100
Mfr.Part #
RN731JTTD78R7D100
Description
RES 78.7 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Series :
RN73
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
yes
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Feature :
Moisture Resistant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
78.7Ohm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RN731JTTD78R7D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD78R7D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 78.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C