RN731JTTD78R7B50
Mfr.Part #
RN731JTTD78R7B50
Description
RES 78.7 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
JESD-609 Code :
e3
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Resistance :
78.7Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD78R7B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD78R7B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 78.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C