RN731JTTD78R7B25
Mfr.Part #
RN731JTTD78R7B25
Description
RES 78.7 OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
78.7Ohm
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Thin Film
Power Rating :
63mW