RN731JTTD7872F50
Mfr.Part #
RN731JTTD7872F50
Description
RES 78.7K OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
2
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
78.7kOhm
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD7872F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7872F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 78.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C