RN731JTTD7872D50
Mfr.Part #
RN731JTTD7872D50
Description
RES 78.7K OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
78.7kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount :
yes
Datasheets
RN731JTTD7872D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7872D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 78.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C