RN731JTTD7872D25
Mfr.Part #
RN731JTTD7872D25
Description
RES 78.7K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
78.7kOhm
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD7872D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7872D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 78.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C