RN731JTTD7872D100
Mfr.Part #
RN731JTTD7872D100
Description
RES 78.7K OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
63mW
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Resistance :
78.7kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%