RN731JTTD7872B50
Mfr.Part #
RN731JTTD7872B50
Description
RES 78.7K OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
yes
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
50V
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Resistance :
78.7kOhm
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C