RN731JTTD7871F25
Mfr.Part #
RN731JTTD7871F25
Description
RES 7.87K OHM 1% 1/16W 0603
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Resistance :
7.87kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD7871F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7871F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.87kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C