RN731JTTD7871C10
Mfr.Part #
RN731JTTD7871C10
Description
RES 7.87K OHM 0.25% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Thin Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
7.87kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%
ECCN Code :
EAR99
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD7871C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7871C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.87kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C