RN731JTTD7871B50
Mfr.Part #
RN731JTTD7871B50
Description
RES 7.87K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
7.87kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Resistant
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%