RN731JTTD7871B25
Mfr.Part #
RN731JTTD7871B25
Description
RES 7.87K OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Depth :
800μm
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Composition :
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Case Code (Metric) :
Series :
RN73
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Military Standard :
Not
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
7.87kOhm
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD7871B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7871B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.87kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C