RN731JTTD7871A10
Mfr.Part #
RN731JTTD7871A10
Description
RES 7.87K OHM 0.05% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
7.87kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm