RN731JTTD7870F50
Mfr.Part #
RN731JTTD7870F50
Description
RES 787 OHM 1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
Resistance :
787Ohm
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
yes
Weight :
2.012816mg
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD7870F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7870F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 787Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C