RN731JTTD7870F25
Mfr.Part #
RN731JTTD7870F25
Description
RES 787 OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Pbfree Code :
Resistance :
787Ohm
Weight :
2.012816mg
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Mounting Feature :
Surface Mount
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN731JTTD7870F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7870F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 787Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C