RN731JTTD7870F100
Mfr.Part #
RN731JTTD7870F100
Description
RES 787 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
787Ohm
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
2
Pbfree Code :
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD7870F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7870F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 787Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C