RN731JTTD7870F10
Mfr.Part #
RN731JTTD7870F10
Description
RES 787 OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
2
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
787Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W