RN731JTTD7870D25
Mfr.Part #
RN731JTTD7870D25
Description
RES 787 OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
787Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD7870D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7870D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 787Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C