RN731JTTD7870B50
Mfr.Part #
RN731JTTD7870B50
Description
RES 787 OHM 0.1% 1/16W 0603
Resistance :
787Ohm
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD7870B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7870B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 787Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C