RN731JTTD7870B25
Mfr.Part #
RN731JTTD7870B25
Description
RES 787 OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Resistance :
787Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN731JTTD7870B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7870B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 787Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C