RN731JTTD7870B10
Mfr.Part #
RN731JTTD7870B10
Description
RES 787 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
787Ohm
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm