RN731JTTD77R7D50
Mfr.Part #
RN731JTTD77R7D50
Description
RES 77.7 OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
77.7Ohm
Working Voltage :
75V