RN731JTTD77R7D25
Mfr.Part #
RN731JTTD77R7D25
Description
RES 77.7 OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Pbfree Code :
yes
Resistance :
77.7Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
2
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm