RN731JTTD77R7D100
Mfr.Part #
RN731JTTD77R7D100
Description
RES 77.7 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Feature :
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
2
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Resistance :
77.7Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD77R7D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD77R7D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 77.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C