RN731JTTD77R7B50
Mfr.Part #
RN731JTTD77R7B50
Description
RES 77.7 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
450μm
RN73
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Resistance :
77.7Ohm
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD77R7B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD77R7B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 77.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C