RN731JTTD77R7B25
Mfr.Part #
RN731JTTD77R7B25
Description
RES 77.7 OHM 0.1% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
77.7Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Height :
450μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Feature :
Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW