RN731JTTD7772F25
Mfr.Part #
RN731JTTD7772F25
Description
RES 77.7K OHM 1% 1/16W 0603
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Weight :
2.012816mg
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
77.7kOhm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RN73
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RN731JTTD7772F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7772F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 77.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C