RN731JTTD7772F100
Mfr.Part #
RN731JTTD7772F100
Description
RES 77.7K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
77.7kOhm