RN731JTTD7772D25
Mfr.Part #
RN731JTTD7772D25
Description
RES 77.7K OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
77.7kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Surface Mount :
yes
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN731JTTD7772D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7772D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 77.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C