RN731JTTD7772D100
Mfr.Part #
RN731JTTD7772D100
Description
RES 77.7K OHM 0.5% 1/16W 0603
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
77.7kOhm
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Termination :
SMD/SMT
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD7772D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7772D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 77.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C