RN731JTTD7772B50
Mfr.Part #
RN731JTTD7772B50
Description
RES 77.7K OHM 0.1% 1/16W 0603
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
50V
Mounting Feature :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
77.7kOhm
JESD-609 Code :
e3
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN731JTTD7772B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7772B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 77.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C