RN731JTTD7771F50
Mfr.Part #
RN731JTTD7771F50
Description
RES 7.77K OHM 1% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
JESD-609 Code :
e3
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
EAR99
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
7.77kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Resistant
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD7771F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7771F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.77kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C