RN731JTTD7771F25
Mfr.Part #
RN731JTTD7771F25
Description
RES 7.77K OHM 1% 1/16W 0603
RN73
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
7.77kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD7771F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7771F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.77kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C