RN731JTTD7771F100
Mfr.Part #
RN731JTTD7771F100
Description
RES 7.77K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
450μm
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
7.77kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Weight :
2.012816mg
Series :
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD7771F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7771F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.77kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C