RN731JTTD7771F10
Mfr.Part #
RN731JTTD7771F10
Description
RES 7.77K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
7.77kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Working Voltage :
75V