RN731JTTD7771D50
Mfr.Part #
RN731JTTD7771D50
Description
RES 7.77K OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
7.77kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Working Voltage :
75V
WRAPAROUND
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD7771D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7771D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.77kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C