RN731JTTD7771D25
Mfr.Part #
RN731JTTD7771D25
Description
RES 7.77K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Resistance :
7.77kOhm
Tolerance :
±0.5%
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
RN73
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD7771D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7771D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.77kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C