RN731JTTD7771D10
Mfr.Part #
RN731JTTD7771D10
Description
RES 7.77K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
7.77kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD7771D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7771D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.77kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C