RN731JTTD7771C10
Mfr.Part #
RN731JTTD7771C10
Description
RES 7.77K OHM 0.25% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
7.77kOhm
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD7771C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7771C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.77kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C