RN731JTTD7771B50
Mfr.Part #
RN731JTTD7771B50
Description
RES 7.77K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Feature :
Moisture Resistant
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Resistance :
7.77kOhm
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD7771B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7771B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.77kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C