RN731JTTD7771B25
Mfr.Part #
RN731JTTD7771B25
Description
RES 7.77K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
7.77kOhm
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Series :
RN73
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD7771B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7771B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.77kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C