RN731JTTD7771A25
Mfr.Part #
RN731JTTD7771A25
Description
RES 7.77K OHM 0.05% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
7.77kOhm
Tolerance :
±0.05%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
2
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD7771A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7771A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.77kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C