RN731JTTD7770F50
Mfr.Part #
RN731JTTD7770F50
Description
RES 777 OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Feature :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Resistance :
777Ohm
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD7770F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7770F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 777Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C