RN731JTTD7770D50
Mfr.Part #
RN731JTTD7770D50
Description
RES 777 OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
75V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.5%
Feature :
Moisture Resistant
Series :
RN73
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Composition :
Thin Film
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
777Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD7770D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7770D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 777Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C