RN731JTTD7770D25
Mfr.Part #
RN731JTTD7770D25
Description
RES 777 OHM 0.5% 1/16W 0603
Thin Film
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
EAR99
Power Rating :
63mW
JESD-609 Code :
e3
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Series :
RN73
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
450μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Surface Mount :
yes
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
777Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Weight :
2.012816mg
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RN731JTTD7770D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7770D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 777Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C