RN731JTTD7770D100
Mfr.Part #
RN731JTTD7770D100
Description
RES 777 OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
777Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Surface Mount :
yes
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
50V
Series :
RN73
Mounting Feature :
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD7770D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7770D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 777Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C